VW Golf GTI TCR – aš jau didelis!

VW Golf GTI TCR – aš jau didelis! 2 281 views — 3 years ago —
0
comments


Volkswagen Golf yra tas automobilis, kuris patiesė mano meilės automobiliams pagrindus. Beveik visą savo ne tokio dar ir ilgo gyvenimo laiką, kurį atsimenu, šeimoje gyveno vienas ar kitas golf’as.

Atsimenu, kad turėjome antros kartos, 1985-ųjų metų gamybos smėlio spalvos keturdurį golfą. Jei gerai pamenu jis buvo varomas 1.6 litro darbinio tūrio turbo dyzeliniu varikliu. Po jo atėjo eilė VW Jettai. Tai jau buvo 1988-ųjų metų antrojo golfo sesė. Tais laikais Golf ir Jetta skyrėsi tik priekiniais žibintais ir kitokia bagažine. Tiesa – 1988-ųjų modelis jau buvo facelift’intas ir vienas kriterijus, pagal kurį žinau kaip atskirti atnaujintą nuo senesnės versijos – priekiniu durų lango forma. Senesnieji modeliai turėjo trikampio formos nesidarinėjantį langelį.

Trečios ir ketvirtos kartos golfų mano šeima neturėjo, tad net nelabai atsimenu ar yra tekę vairuoti vieną ir kitą. Bet užtat 2009-aisiais šeimoje atsirado 6 kartos VW Golf. Tai buvo pirmas naujas automobilis, kuriuo galėjau grožėtis ir tyrinėti ne tik praeidamas gatvėje. Tuo metu jau turėjau ir vairuotojo pažymėjimą, tad išskirtiniais atvejais mama leisdavo su juo kur nors išvažiuoti. Tas jausmas, kai Tau tik aštuoniolika ar devyniolika, o vairuoji naują, juodą ir tuo metu net išskirtinai atrodantį automobilį įstrigo ilgam.

O šiuo metu, nors pats irgi vairuoju Volkswagen, bet ne Golfą, mano šeima vis tiek be jų negali. Brolis, po keleto metų važinėjimo su galingu Subaru įsigijo penktos kartos Golf su stebuklingomis GTI raidėmis, kuris jam parvežė jau ne vieną slalomo taurę.

Bet svarbiausias mano gyvenimo golfas į šeimą atėjo labai seniai. Pirmiausia jį turėjo mamos brolis, kuriam, tai buvo pirmas jo automobilis. Po kelių metų važinėjimo jį perpirko šeimos draugai, pas kuriuos jis taip pat praleido porą metų ir jiems nuolankiai tarnavo. Čia jo kelionė nesibaigė – seneliai sugalvojo jį perpirkti atgal į šeimą ir vairuotojo pažymėjimo išsilaikymo progą jį padovanojo mano mamai.

Šio golfo ypatinga ne tik istorija, bet ir jis pats. Tai buvo pirmos kartos, baltas, dviejų durų jaunatviškas automobilis. Ant jo šono gamykliškai didelėmis raidėmis buvo užrašyta Golf, o vietomis kėbulą puošė skoningi lipdukai. Bet svarbiausi šio mažo automobilio akcentai buvo per priekinę panelę einanti plona raudona linija ir ant priekinių grotelių besipuikuojančios raidės GTD.

Taip, tai buvo pirmojo legendinio Golf GTI silpnesnis dyzelinis brolis. Nors aš pats tuomet dar nesupratau ką reiškia automobilio dinaminės savybės, sukibimas su keliu, jo valdymas, galų gale net nežinojau ką po velnių reiškia tie arkliai, aš giliai širdyje didžiavausi kiekvieną kartą lipdamas į jį, nes tai buvo kietas automobilis.

Pažintis su septintos kartos Golf GTI TCR

Taigi, aš pirmą kartą pamatau septintosios kartos Golf GTI TCR Kačerginės Nemuno žiede. Pirmą kartą jį išbandau taip pat ten. Tai taip pat ir mano pirmas kartas vairuojant automobilį legendiniame žiede. Labai daug laiko apsiprasti neturiu, bet Sport rėžimas įsijungia intuityviai. Pirmas posūkis, 100 km/val., 130, 150… Stabdžiai, akseleratorius, vairas… Padangos dirba savo darbą. Kūnas gamina laimės hormonus. Kibirais. Sakot grįžau į vaikystę? Ne. Jaučiuosi didelis.

VW Golf GTI TCR Kačerginės Nemuno žiede

Ir po pirmos pažinties Nemuno žiede šitas golfas užėmė jau iš vaikystės jam rezervuotą vietą mano širdyje, nors dar nežinojau ar jis man patiks su juo leidžiant laiką tikrame gyvenime. Kalendoriuje vis artėjo savaitgalis, į kurį buvo įrašytas šio 290 arklio galių aparato pavadinimas

Šį savaitgalį vyko 1006 km lenktynės Palangoje, kurių, kaip ir kiekvienais metais, labai laukiau, bet tuo pačiu labai nenorėjau 600 kilometrų praleisti neliesdamas nei akseleratoriaus, nei stabdžių (adaptyvios kruizo kontrolės moderniuose automobiliuose yra viena mano mėgstamiausių technologijų), o vairą sukdamas nebent rikiuojantis iš vienos automagistralės juostos į kitą. Taip ir nusprendžiau – lenktynės įvyks ir be manęs. Šiam golfui reikia posūkių, vingių ir „šikanų“.

Ilgiausias test-draivas

Tai tapo ilgiausiu mano darytu test-draivu – per savaitgalį susukau virš 800 kilometrų ir tik 40 iš jų automagistrale. Maršrutas Vievis – Semeliškės – Aukštadvaris – Birštonas – Druskininkai turėtų būti pažįstamas daugumai Lietuvos ralio fanų. Geriausia šio maršruto dalis yra tai, kad nebūtina viršyti leistino greičio, kad patirtum vairavimo malonumą. Kelio kraštai apkramtyti laiko, o golfo sužeisti nesinori, tad maksimalus 90 km/val greitis čia visiškai pakankamas.

VW Golf GTI TCR

Tarpinis dienos tikslas – Druskininkai. Kurorto svečių žvilgsnius vienodai kausto tiek nuostabus miestelis, tiek pikčiurna golfas. Vienas patarimas – puikus derinys kasdieniam važinėjimui: važiuoklė ir pavarų dėžė nustatyta „Comfort“ rėžimu ir pats pikčiausias išmetimo sistemos nustatymas. Bet jeigu nėra noro žaisti su meniu nustatymais – Eco, Comfort ir Normal rėžimai ir taip pakankamai draugiški kasdieniam naudojimui.

Per tiek kilometrų jau spėjau suprasti tai, kas ir prieš tai turėjo būti aišku. VW moka gaminti automobilius. Kokybės ar ergonomikos prasme mažai prie ko prikibsi. Visi meniu aiškūs, mygtukai išdėlioti logiškai, o pažiūrėti kiek dabar valandų ir kokia temperatūra lauke ilgai neužtrunka (pastebėjau, kad tai vieni dažniausiai naudojamų rodmenų automobilyje, ypatingai laikrodis, tad tai, kad jis visada „ant akių“, labai maloni smulkmena, bent jau man). Muzika taip pat groja gerai.

Tik pritrūko vieno, galbūt šiais laikais jau net archajiško, reikalo – navigacijos. Yra Apple CarPlay bei Android Auto sistemos, galima be jokių sunkumų pasijungti telefoną ir dar patogiau susivesti reikiamą maršrutą, bet navigaciją automobiliuose dažniausiai naudoju ne tam – važiuojant nežinomais keliais, ypač vakare, labai mėgstu įsijungti žemėlapį ir matyti koks kelias laukia priešaky. Kuom šiam reikalui netinka Apple CarPlay? Kaip ir tinka, bet pamiršęs išsijungti satelitinės nuotraukos vaizdą per savaitgalį išnaudojau pusę mėnesio interneto duomenų. Ir dar – Volkswagen turi nuostabią funkciją savo prietaisų skydelio ekrane – žemėlapį tarp greičio ir variklio sūkių rodmenų, deja, TCR’e jos nėra.

VW Golf GTI TCR

400 kilometrų man negana. Sekmadienį naršome Aukštaitijos apylinkes. Biržinka – magiškas žodis Lietuvos karštųjų hečbekų mėgėjams. Dalis šio kelio, kuri priklauso Anykščių regioniniam parkui, padengta nauju asfaltu, apjuosta kelio atitvarais ir kas kelis šimtus metru įtaisytais greičio mažinimo kalneliais, kurie ten pastatyti dėl suprantamos priežasties.

Širdis pradeda plakti dažniau, sportinis rėžimas įjungtas, muzika išjungta. Atėjo laikas klausytis dvilitrio variklio ir DSG pavarų dėžės dueto. Golfas daro viską, ką jam paliepsi. 290 arklių po kapotu dar jauni ir energingi, vos prilietus akseleratorių visi jie suriaumoja ir daro ką moka geriausiai. Nors varantieji ratai tik priekiniai, bet elektra valdomas riboto slydimo diferencialas dirba taip puikiai, kad vairas nė karto neatsikalbinėjo. Kur ratai pasukti – ten automobilis ir važiuoja. Tikrai žinau, kad neišnaudojau viso stabdžių ir padangų potencialo, bet būnant viešame kelyje reikia laikytis KET ir sveiko proto. Šią kelių kilometrų atkarpą pirmyn atgal pravažiuoju kelis kartus. 

Turiu tokią hipotezę, kad jeigu greitis šioje atkarpoje būtų neribojamas, tai prieš posūkius golfas lengvai pasiektų 160 km/val ir didesnį greitį. O jei dar nebūtų greičio ribojimo kalnelių… Bet čia tik mano pamąstymas. Grynai teorinis.

VW Golf GTI TCR – Biržinkos kelias

Labai patinka, kad GTI TCR modelis iš pikto greituolio vienu mygtuko paspaudimu tampa draugišku bičiuliu. Iš tų 800 kilometrų bent pora šimtų buvo išvažinėti miestuose ir miesteliuose. Važiuoklė tam pakankamai minkšta ir patogi. Sąnaudos ne kosminės, bendras vidurkis su visais pagazavimais siekė 9,6 litro šimtui kilometrų. 

Pakalbėkime apie jo kainą ir tai ką už ją gauni, arba ko negauni, nes tai, kad jis važiuoja puikiai ir tenkina visus poreikius man atrodo jau pakankamai aišku. Bandyto modelio kaina – 48 tūkstančiai eurų. Ir čia entuziazmas dingsta, nes už tokius pinigus negauni nei elektra valdomo bagažinės dangčio, nei jau apkalbėtos navigacijos. Ir dar išlaikymo kaštai – 16 colių skersmens ratlankių čia neuždėsi, tad padangų komplektas žiemai atsieis tiek, kiek įprastam šeimos automobiliui kainuotų padangos ir degalai keliems mėnesiams į priekį. Tokia kaina dėl emocijos ir išskirtinumo? Galbūt, tik priminsiu, kad Golf R su 300 arklio galių ir keturių varančiųjų ratų sistema kaina prasideda nuo 42 tūkstančių eurų. Ir jį galima rinktis su universalo kėbulu!

Daugiau nei dar vienas greitas automobilis

Atiduodamas VW Golf GTI TCR raktelius aš jaučiausi didelis ir suaugęs. Aš jau seniai žinau ką reiškia arklio galios, automobilio dinamika. Aš jau moku atskirti skirtingų automobilių valdymo savybes ir jų pagaminimo kokybę. Aš netgi išmokau visai neblogai vairuoti, bet aš dar niekada šiomis, suaugusio automobilių entuziasto akimis, nežiūrėjau į savo vaikystės herojų – VW Golf mk1 GTD. 

Tad dabar aš turiu svajonę – turėti seną pirmos kartos golfuką. Arba bent jau praleisti savaitgalį su juo.

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.