Tituluoti dar prieš ralį

Tituluoti dar prieš ralį 4 801 views — 5 years ago —
0
comments


Žiemos ralis Lietuvoje - išskirtinis. Tai pirmasis ralis metuose po ilgos “sausros” buvusios iki jo, tai didžiulė šventė, kurią Utenoje kasmet suorganizuoja “Halls Winter Rally” organizatoriai ir tai ralis, kuriam ralio gurmanai taip pat turi pasiruošti. Ralio gurmanai tai tie, kuriems neužtenka vien organiztorių paruoštos žiūrovų zonos su puikiu privažiavimu. Jiems reikia važiuoti per nepravažiuojamą, kad pamatytų kuo įdomesnes greičio ruožų atkarpas. Tokie esame ir mes, todėl sėdome į tituluočiausią keturiais ratais varomą krosoverį - Nissan Qashqai. Taigi, šį kartą daugiau apie automobilį, ne tiek daug apie ralį.

Automobilio pasirinkimas važiuojant stebėti žiemos ralio atrodo gan paprastas. Kriterijai paprasti – kiek aukštesnė provėža nei įprastų hečbekų, pakankamai vietos viduje, kad sutilptumėm visi gerokai pastorėję dėl žieminių rūbų ir žinoma keturi varomieji ratai. Aišku, galima važiuoti ir su golfuku, bet niekas nenori rizikuoti praleisti pusę dienos pusnyje. Taigi, įvertinus kriterijus pasirinkimas buvo logiškas – bandom Qashqai. Tai daugiausiai, per 80, titulų turintis krosoveris, 2015-ais metais išrinktas ir Lietuvos Metų Automobiliu.

Matomumas per rūką lygus nuliui

Ir kelionė į Uteną prasideda. Išvažiavome penktadienį temstant ir su kiekvienu kilometru mašina džiugino labiau, o kelio sąlygos vis labiau neleido atsipalaiduoti. Tai buvo turbūt ilgiausia kelionė iki ralio sostinės, užėjęs rūkas vis tirštėjo, kol galų gale sunkiai matėsi du kelio stulpeliai į priekį. Paskutinius 30 kilometrų važiavau lyg iš stenogramos – žvilgčiojau į automobilio ekraną kuris rodė žemėlapį ir taip žinojau koks posūkis laukia priešaky. Į naktinius greičio ruožus nuvažiuoti nespėjau, bet pakeliui telefonas netilo nuo pranešimų, kad vienas ar kitas ekipažas “nusirašė”. Tai visiškai nestebino, labiau stebėjausi lenktynininkų profesionalumu ir drąsa važiuoti tokiomis sąlygomis. Ką ten važiuoti – lėkti. Pasak jų pačių – važiavo tiesiog mintyse įsivaizduodami trasą pagal šturmano sudiktuotą stenogramą. Ačiū Dievui visas tas drąsos ir profesionalumo išbandymas baigėsi ganėtinai sėkmingai ir sulaukėme antros ralio dienos.

Šeštadienis, antroji ralio diena atėjo be rūko ir puikiom sąlygom tiek stebėti, tiek važiuoti ralį. Qashqa’jus pašilęs ir lekiam į trasas. Pirma stotelė – SS7 startas. Numetu mašiną kitoje gatvės pusėje, pafotografuoju, pamojuoju ir pagal sudėliotą iš anksto planą jau laikas važiuoti toliau – apie 20 km iki kitos vietos, kurioje turėtų būti geras vaizdas. Ir neaišku koks ten privažiavimas. Ar kelias, ar bekelė. Laiko nėra. Ir kaip tyčia – mašiną užstatė, kaip išvažiuoti – nežinau. Ir čia, sakau sąžiningai, pirmą kartą gyvenime įsitikinau, kad kameros automobilyje gali būti labai naudingos ir vyrams (moterys, nesupykit. Jūs padarot mažiau avarijų, tiesiog mūsų, vyrų, ego neleidžia to pripažinti). Šiaip ne taip, milimetrais pralindau ir taip pat šiaip ne taip spėjom į kitą vietą. O ten – arba važiuok per bekelę arba tempkis objektyvus gerą kilometrą. Na, nesitempėm.

Kamerų vaizdas – lyg iš drono

Tokių ir panašių išbandymų tiek aš, kaip vairuotojas, tiek automobilis turėjo daug. Likau sužavėtas išmania keturių varomų ratų sistema. Nors ir yra galimybė mygtuku įjungti vidurinę blokiruotę ir paskirstyti 50/50 galią priekiui ir galui, mašinos smegenys pačios puikiai su tuo susitvarko ir be žmogaus įsikišimo. Dar ryte važiuojant į serviso zoną buvau maloniai nustebęs, kai ilgame posūkyje automobilis išgelbėjo mane nuo rimtos avarijos. Kelias, kaip ir mano akys, pasirodo dar buvo apsitraukęs plikledžiu. Galėjau jausti kaip ratai gaudo kiekvieną sukibimo turintį kelio lopinėlį ir mane saugo nuo šalia esančio nemažo griovio. Saugojo ir nuo išvažiavimo iš savo juostos kas kartą supypsėdamas, saugojo ir nuo pervargimo – siūlė sustoti ir išgerti kavos. Neveltui vienas iš Nissan’o titulų – Saugiausias Metų Automobilis.

Kalbėti apie šį džipuką galėčiau ilgai, gal net nuobodžiai, bet apibendrinus tai drąsiai sakau, kad ant mano mėgstamiausio automobilio nugalėtojo pakylos dabar užvažiavo jis – Qashqai. Ar geras komforto ir sportiškumo balansas – taip. Ar talpina krūvelę ralio fanatikų su krūva foto ir video technikos – taip. Ar įvairios sitemos užknisa savo kišimusi į vairavimą – ne. Ar daug valgo – ne! Prie visų savo turimų titulų, jei dalinčiau, duočiau jam dar vieną – “rally-video.eu žiemos ralio mašina”.

Tiek ralyje, tiek mieste – savas

Artėjančioje Ženevos automobilių parodoje turėtumėm išvysti šio krosoverio atnaujinimą. Tikiuosi į kitą Winter’į būtent su juo ir teks važiuoti.

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.