Peugeot 508sw: brangus prancūziškas romanas

Peugeot 508sw: brangus prancūziškas romanas 1 560 views — 3 years ago —
0
comments


Nuo vaikystės turgus man kelia daug asociacijų. Didžiąją laiko dalį gyvenau Klaipėdoje ir ten mes turime tris turgus – visi jie skirtingi, bet labai panašūs. Visuose zuja prekybininkai, nelabai švaru, gali įsigyti įvairių prekių, kurių nebūtinai rasi parduotuvėse. Dar ten tvyro raugintų agurkų arba žuvies kvapas. O jei tai rūbų turgus – vienas ant kito sukabinti naujausi lenkiški rūbai. Nelabai madingi, bet pakankamai nebrangūs ir dažniausiai labai praktiški, na, treningai.

Dar nuo vaikystės aš visada supratau, kad prekintis turguje yra labai praktiškas pasirinkimas. Ir tai visada daugiau mažiau būdavo tiesa. Iki tada, kai viskas pasikeitė.

Šiomis dienomis žodis turgus žodyne turėtų turėti dvi atmainas: tai, kaip jį supranta seni žmonės (šiuo atveju 30 ir vyresni) ir tai, kaip jį supranta jauni hipsteriai. Vilniuje jau turbūt veikia net ne vienas toks hibridas tarp prekybos centro ir turgaus, kuriame vaikštai stilingai įrengtose erdvėse, perki ekologiškai augintas kukurūzų burbuoles, o vietoj riebaluose marinuoto čebureko valgai kažką iš suši baro meniu arba renkiesi labai įmantrų patiekalą, kurio nei pavadinimo, nei juolab sudedamųjų dalių dar neteko girdėti. Ir dar – už visą tai moki smarkiai per daug, nes dabar šitas naujas turgus yra madingas. Net instagrame pilna selfių iš turgaus.

Ir man labiau patinka tas senasis turgus, kuriame bobutė priskynusi svogūnų laiškų atėjo prisidurti prie savo pensijos, o ūkininkas per daug nesirūpina savo augintų kiaulių mėsos pateikti ant prekystalio taip gražiai kaip suknelės senamiesčio butike. 

O gal aš tik nenoriu pripažinti sau, kad kartais visai norisi suvalgyti burgerį tame prabangiame turguje ir namo parsinešti ekologiškų bulvių kilogramą už labai per didelę kainą.

Daug lengviau suprasti kas man patinka buvo įsėdus į naująjį Peugeot 508sw. Net nereikėjo į jį įsėsti kai širdis pradėjo lydytis nuo vaizdo – Peugeot dizaineriai puikiai pasidarbavo. Visada stengiuosi kiek įmanoma mažiau kalbėti apie automobilio dizainą, bet šis atvejis kitoks.

Peugeot 508sw

Pirmą kartą pamatęs naująją Peugeot dizaino kalbą su 508 modelio pristatymu aš buvau skeptiškas. Man tos iltys priekyje nepatiko. Bet pirmas įspūdis ne visada būna teisingas – per laiką akys įprato ir dabar eidamas link aikštelėje manęs laukiančio liūto mėgavausi sumirksėjusiomis iltimis. Bet nauja čia buvo automobilio galas – ir ooo vaikyti tas galas gražus. Po juodu stiklu pasislėpę žibintai, platus užpakalis ir žemėjanti stogo linija. Nelabai suklysiu sakydamas, kad šis universalas nėra tolimas kupė giminaitis.

Peugeot 508sw interjeras

Tada įsėdau vidun. Interjeras mažų mažiausiai išskirtinis. Mygtukų išdėstymo stilius kažkur tarp pianino klavišų ir lėktuvo valdymo kabinos, bet jie labai patogūs ir suteikiantys prabangos jausmą. Aplink – tamsi medžio apdaila ir labai skoningi stiliaus elementai. Šio prancūzo salone būti tikrai gera, o dar sėdynių patogumas… Beje, už šias sėdynes gamintojas net gavo apdovanojimą dėl ergonomikos sprendimų (Aktion für Gesunder Rücken). Tik vienas dalykas, iškart man nedavęs ramybės, buvo vairas. Tai jau ne pirmas mano vairuojamas Peugeot su jų naujuoju vairo dizainu ir aš dar nebuvau prie jo pripratęs,bet šį kartą su liūtu praleisiu daugiau laiko, tad tikiuosi, kad susidraugausiu ir su STOP ženklo formos vairu.

Peugeot 508sw interjeras

Pirmieji kilometrai maloniai nustebina. 1.6 litro darbinio tūrio variklis šį nemažą automobilį išjudina pakankamai guviai. Sportininku jo nepavadinsi, bet bet kokiems kasdieniame vairavime reikalingiems manevrams 225-ių arklių tikrai užtenka. Ilgiau pasivažinėjus kelis kartus teko nusivilti pavarų dėžės veikimu. Toks jausmas, kad kartais ji pati nesuprasdavo kuri pavara dabar turėtų būti įjungta – arba vėlavo perjungti, arba perjungė per anksti. Gali būti, kad jai tiesiog buvo per mažai laiko prisitaikyti prie mano vairavimo stiliaus, mat automatinės pavarų dėžės dirba skirtingai atitinkamai nuo vairavimo įpročių. O gali būti, kad ji tiesiog prancūziškai įnoringa.

Peugeot 508sw

Išvažiavus į greitkelį pirmą kartą susidūriau su tokia juokinga problema – kruizo kontrolės svirtis paslėpta žemiau posūkių jungimo svirtelės ir niekaip nesimato iš vairuotojo pozicijos. Įpratus galbūt tai nėra problema, bet pirmą kartą bandant įjungti kruizo kontrolę užtrukau, bet įjungus, atsiprašau kalbininkų, kaifavau. 

Mašina palaiko saugų atstumą nuo priekyje važiuojančio eismo kolegos, pataiso važiavimo kryptį, kad liktų savo juostoje, o kamščių metu pati ir sustoja ir pradeda važiuoti srautui pajudėjus. Aš žinau, daug automobilių dabar tai daro, bet daro ir šis Peugeot ir tai verta paminėti. 

Dar verta paminėti automatinio parkavimosi sistemą, kuri, skirtingai nei daugelyje kitų automobilių, veikia visiškai autonomiškai. Vairuotojui reikia tik laikyti jai skirtą mygtuką ant pavarų svirties, o visą kitą automobilis atliks pats – perjungs pavarą, susuks vairą, sustos.

Sutemus mano, kaip technologijų mėgėjo, akis džiugino naktinio matymo kamera, kuri stebi aplinką ir aiškiai pažymi kiekvieną pėstyjį ar dviratininką atsiradusį kelyje ar net einantį šalikele.

Peugeot “Night Vision” sistema

Bet aš vis apie technologijas. Koks jausmas gyventi su šiuo universalu kasdien? Kaip įsimylėjus! Šis Peugeot kiekvieną kartą į jį įsėdus verčia šypsotis. Su draugu važiuodami po automobilio fotosesijos šypsojomės kaip tada, kai būdami 18-os važinėjomės su savo pirmais automobiliais Klaipėdos gatvėmis, o tai tik universalas..

Universalas, kaip ir pridera, yra ir praktiškas. Kaip tyčia turėjau pervežti nemažai daiktų, kurie, galvojau, tilps į bagažinę ir kažkiek ant galinės sėdynės dar. Vat ir ne – viskas ne tik sutilpo į bagažinę, bet ir jos uždangalas užsidarė. Praktiškumas – check.

Ar check jį vairuoti? Taip! Neminėsiu jokių skaičių, degalų sąnaudų ar pagreičio sekundžių. Su šiuo universalu tiesiog labai malonu važiuoti. Važiuoklė suderinta kažkiek į sportiškesnę pusę, bet tarp Comfort ir Sport rėžimų juntamas nemažas skirtumas. Norint aštresnių emocijų reikia įsijungti sporto rėžimą. O vaikeli kaip tada smagu. Iš universalo daug nesitiki, bet šis viršija lūkesčius. Su lyg kiekvienu aštresniu posūkiu, staigesniu gazo paspaudimu šis liūtas visiškai pateisina ir elgiasi taip, kaip tikėtumeisi iš šiek tiek karštesnio hečbeko. 

Peugeot 508sw

O kartais užtenka tiesiog ramiai važiuoti miesto gatvėmis ir mėgautis. Sėdėdamas viduje jautiesi ypatingas, o praeivių žvilgsniai (kurių buvo labai daug!) tik patvirtina šį jausmą.

Tad jeigu įprastas kasdienis universalas yra kaip senas turgus – praktiškas, nelabai įdomus ir tiesiog geras, šis Peugeot 508sw tai naujasis hipsterių turgus. Jis labai stilingas, modernus ir kietas. Jame būdamas jautiesi kažkuo geresnis. Ir taip jautiesi turbūt ne tik dėl jo išskirtinumo, bet ir dėl to, kad jis kainuoja daug – bandyto modelio kaina beveik 50 tūkst. eurų. 

Ar pirkčiau jį? Nežinau, nes bandyto modelio kaina pakankamai didelė, o prastesnės komplektacijos interjeras neteikia tokio prabangos ir stiliaus jausmo.

Ar jis man patiko? Aš jį įsimylėjau! Tai pirmas ir kol kas vienintelis mano prancūziškas romanas, po kurio kas kartą gatvėje pamačius Peugeot 508sw apima toks pat jausmas, kaip prasilenkus su savo pirmąja mergina. Šis Peugeot nuostabus.

P.S. tik prašyčiau grąžinkit man apvalų vairą. Ačiū.

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.