Du varo į ralį

Du varo į ralį 3 415 views — 7 years ago —
0
comments —   ,


Ralis man visada asocijuojasi su prastais keliais, sunkiai įveikiamomis, bet gražiomis vietovėmis ir padidinto pravažumo automobiliais. Dažniausiai, žinoma, tai reiškia keturi varomi ratai. Nors į ralį važiuojame tik kaip stėbėtojai, automobilis varomas keturiais ratais visgi atrodo būtinybė. Šį kartą metėme sau iššukį. Į ralį pajudėjome su automobiliu dviem varomais ratais. Mūsų kelionės kompanjonas šįsyk - Nissan Pulsar.

Naujas kelionės “partneris”

Persidėdami daiktus iš savo ištikimojo Subaru į šį miesčionką kiek jaudinomės. Net virvę, kurią prieš tai vežiodavomės su mintimi “jeigu ką nors prireiktų ištempt” persidėjom į Nissan’ą su mintimi “jeigu patys sėstume”. Ir mes jau kelyje.
Iki Liepojos nuo Vilniaus apie keturi šimtai kilometrų. Pradžioje pasisukioję po Vilnių kiek atsipalaidavome – automobilis čia jaučiasi puikiai. Manevringumas, dinamiškumas, geras matomumas ir daug technologinių gudrybių kolkas tik džiugina. Jau kaip ir ramiau atrodo, baimė rimsta. Trys valandos autostradoje taip pat nudžiugino – mašina patogi. Tam įrodyti turiu stiprų argumentą – sėdint keleivio vietoje pavyko užmigti. Tokių atveju mano gyvenime labai nedaug, mat išrankus patogiam miegui ant ratų. Šiek tiek nusnaudus nuo Palangos už vairo persėdau pats.

Laikinas komandos narys - Nissan Pulsar.

Laikinas komandos narys – Nissan Pulsar.

Tikslas buvo pasiekti Liepojoje įsikūrusį spaudos centrą iki dešimtos valandos vakaro ir atsiimti ten akreditacijas. Automobilio navigacija rodė, kad turėtumėme vietą pasiekti keliolika minučių ankščiau ir ta prognozė, pripažinsiu, vėlgi neleido visiškai atsipalaiduoti. Navigacijos linkusios meluoti. Vienu metu jau norėjosi ir spustelti virš leistino greičio ribos, bet įvertinus kelio sąlygas – tamsu, minusinė temperatūra, kelias tarp miškų – to daryti nesiryžau. O ir patruliai neužilgo sustabdę patikrinti dokumentų priminė, kad laikytis taisyklės “neskubėk ir būsi pirmas” reikėtų. Nepažeidžiant taisyklių ir be didesnio streso pasiekėme spaudos centrą laiku, Pulsar’o navigacija nemelavo ir atvedė į vietą teisingu keliu. Susitikome savo komandos artimus draugus ir pasiėmus akreditacijas beliko susirasti savo viešbutį kuriame turėjome apsistoti.

Nuo Liepojos iki viešbučio dar geras gabalas kelio ir čia jau jis nebebuvo toks draugiškas nei mūsų pavargusioms akims nei mūsų hečui. Neužilgo pajautėme visa savo esybe ko mes čia atvažiavome. Tamsu, aplink pievos ir miškai, sniego daug ir asfaltuotą kelią pakeitė vingiuotas kaimo keliukas padengtas beveik nevažinėto sniego sluoksniu. Prieš nuvažiuojant nuo asfalto giliai širdyje prisiminiau Vilniuje paliktą subariką… Bet rankose laikiau Nissan’o vairą ir su vis dažniau sumirksinčia traukos kontrolės lempute be jokių vargų pasiekėme savo tikslą. Mūsų viešbutis – vienkiemis tarp laukų ir miškų. Dabar mes jau tikrai atvykome į ralį. Rytojaus maršrutai sudėlioti, planai aptarti, laikas miegoti.

Pasiruošimas raliui

Rytojaus maršrutai sudėlioti, planai aptarti, laikas miegoti.

Vėlyvas šeštadienio rytas

Organizatoriams šį kartą buvome labai dėkingi už tai, kad žadintuvus galėjome nusistatyti kaip ir priklauso šeštdieniui – jau prašvitus. Į greičio ruožus išvažiavome tik dešimtą valandą ryte net stebėdamiesi, kad galėjome sau leisti tiek ilgai miegoti kai vyksta ralis. Tas miegas ir žvalumas paskui mums labai pravers, kai vairavimo sąlygos pasidarys košmariškos. Dabar neskubėdami važiavome į pirmąjį greičio ruožą. Iki jo apie šešiasdešimt kilometrų ir didžioji dalis jų apledėjusiais žvyrkeliais, kurie vietomis net ralio bolidams nepasirodytų paprasti. Bet kuo toliau tuo labiau susidraugavau su Pulsar’u ir vietomis tais keliais lėkėme įsijungę net šeštą pavarą.

Atvykome į pirmąjį greičio ruožą.

Atvykome į pirmąjį greičio ruožą.

Atvykome į žiūrovų zoną ir jau pirmomis akimirkomis buvome maloniai sužavėti renginio organizuotumu ir tvarka. Na gal tik dėl gero oro nepasirūpino, vėjas gairino negailestingai, bet gavome vietą automobiliui visai netoli dopo ir kiek paėjėję radome net kelias puikias ralio stėbėjimo vietas. Viena jų – nedidelis tramplinas su ilgu dešiniu posukiu už jo, kuriame teko matyti ne vieną įspudingai užsistačiusi automobilį, paėjus vos keliasdešimt metrų – chicane tipo posūkis po ilgos tiesiosios. Čia palydėjus mūsų bičiulį Joną Pipirą šiek tiek nužingsniavus toliau atsiveria ilga tiesioji. Žodžiu – organizatoriai pasirūpino, kad vaizdų būtų.

Pamatę visas mašinas išvykome į serviso zoną įsikūrusią Liepojoje. Atstumai dideli – valanda kelio. Į Liepoją atvykome ankščiau nei atsidarė servisas, tad pasišildėme ir papietavome užsukę į spaudos centrą. Tada jau sotūs, sušilę ir kiek apdžiuvę nuėjome pasivaikščioti po serviso zoną. Įspudį paliko susirinkę lenktynininkai su savo automobiliais. Jeigu nepasijuto stebint greičio ruožą, tai servise tikrai gali pajusti, kad esi Europos Ralio Čempionate. Automobiliai čia išties įspudingi. Serviso vyrukai dirba gal ne taip greit kaip F-1, bet stebėti iš šono vistiek smagu. Būčiau nieko prieš jeigu taip sparčiai darbuotųsi vyrukai ir kuriame nors servise kai atvarau remontuoti savo automobilį. Čia perekuro nebūna kol mašina nestovi ant ratų.

Naktinis ralio grožis

Laikas bėgo greitai ir šokome į Nissan’ą lėkti link vakarinių GR’ų. Oras vis dar nebuvo lepinantis – lietus, sniegas, vėjas, šlapdriba. Viskas, ko tik gali tikėtis, kartu. Ačiū organizatoriams dar kartą, kad žiūrovų zoną parinko tikrai puikią. Pasivaikščioję pievomis ieškodami geriausio taško stebėti tuoj prasidėsiančių važiavimų susipažinome ir su vietiniais ralio stebėtojais. Gal fotoaparatas rankose, gal medijos liemenė padarė mus ralio eskpertais jų akyse – paprašė patarimų iš kur geriausia stebėti šį greičio ruožą. Kultūringai, patys vis dar neradę geriausios vietos, atsakėme, kad būtent ten kur jie įsitaisė – puiki vieta. Ištiesų gal ir nesumelavome. Už keliasdešimties metrų įsitaisėme ir mes.

Naktiniai greičio ruožai turi savo paslapties ir žavesio – stovi kažkur svetimos šalies pievose, aplink tamsu, vėjas, lietus. Kažkokia trobelė tolumoje ir vietiniai ralio žiūrovai jau gerokai paėmę ant šilumos. Kartais pasijunti kiek nejaukiai ir prisimeni savo namus ir patogią lovą. Tada išgirsti švilpuką ir iš už miškų atlekiantį bolidą. Viskas gerai, dingo mintys apie namus. Ir nebelyja atrodo, gal net ir tie neblaivūs ralio entuziastai patampa draugais, pagrindinė mintis ko čia susirinkom gi ta pati – ralis. Čiupau už fotoaparato ir su visa rally-video.eu komanda pradėjome žaisti menininkus. Darant meną kiekvieną ralistą nulydėjome žvilgsniais. Naktį važiavimai ištiesų verti to viso pasiaukojimo jų laukiant. Greitis didelis, šviesas matai jau iš toli ir tie raudonai šviečiantys stabdžių diskai…

Pasigrožėjus traukėme link savo savaitgalinių namų. Vairavimo sąlygos buvo, švelniai pasakius, tragiškos. Didelė pūga, kelio krašto nematyti, tamsu. Čia mums padėjo tai, kad buvome gerai išsimiegoję ir kad mūsų Nissan’as turėjo paslysti neleidžiančių saugumo sistemų. Atvirai sakant tuo metu jau buvau susidėliojęs atsarginį planą. Kuro bake buvo – jei skrisim nuo kelio sušalti neturėtumėm, maisto ir vandens dar irgi kažkiek turėjome, trosas vietoj, o ant ralio knygos buvo organizatorių telefono numeriai, kuriais reikėtų skambinti iškilus problemoms. Bet žiemą mes įveikėm.

Grįžtant namo užklupo pūga.

Grįžtant namo užklupo pūga.

Saugumas ralyje – svarbiausia

Sekmadienio rytas prasidėjo anksti, išėjus į kiemą šildyti mašinų pilnatis dar buvo zenite ir džiugino akis nuostabiais naktiniais žiemiškais vaizdais. Susikrovę daiktus lėkėme į pirmajį tą dieną vykusį greičio ruožą. Jeigu vakar dar galėjai suabejoti, žiema ar ruduo, šiandien buvo aišku, patekome į gilios žiemos rankas. Miego trūkumą išblaškė nuostabūs vaizdai. Dopo vaizdas buvo tiek pat džiuginantis. Žmonių daug, sniego taip pat. Ralistai atrodo buvo geriau išmiegoję nei mes – spaudė negailėdami. Beje, čia įsitikinau, kad saugumo taisyklių ralyje reikia laikytis. Viena iš jų sako, kad niekada neatsuktum nugaros į trasą. Kai tik sugalvojau, kad man kadrų čia užteks, išjungiau fotoaparatą ir ramiai pradėjau pėdinti link automobilio, išgirdau kad atvažiuoja dar viena mašina. Ramiai atsisukau pažiūrėti kaip ji įveiks posukį. Bet.. Ji išlėkusi iš trasos parčiuožia į mane. 100 metrų.. 90 metrų.. Fotografo instinktas suveikė, aš staigiai fotografuot, o fotoaparatas išjungtas. Staigiai įjungt. Vienas kadras. 30 metrų.. 20 metrų.. Ačiū Dievui nepaslydau ir spėjau įšokti į griovį. Likusį kelią iki Pulsar’o ėjau kiekviename žingsnyje žvilgčiodamas per petį.

Po šito greičio ruožo patraukėme link spaudos centro ir šalia jo įsikūrusios serviso zonos. Spaudos centre išgėrę kavos ir suvalgę latviškų “karvutės” saldainių navigacijoje įvedėme kelionės tikslą Vilnius. Kadangi nerimstančios pūgos gerų kelio sąlygų nežadėjo, norėjome sostinę pasiekti dar nesutemus.

Kelionės pažymys

Kelionės iš ralių būna tylios ir įdomios. Jėgų daug kalbėti nėra, o ir kiekvienas mintyse apibendrinam savo įspudžius iš katik aplankyto ralio. Įspudžių šis ralis paliko tikrai daug. Daug gerų lenktynininkų, daug galingų automobilių, gražūs važiavimai ir nuostabūs gamtos vaizdai. Įspudžių paliko ir mūsų kelionės kompanjonas Nissan’as. Su juo per savaitgalį susukome gerokai virš tūkstančio kilometrų ir nė karto jam neturėjome priekaištų. Sėdynes patogios ilgame kelyje, pakaba ir variklis leidžia, kai yra poreikis, vairuoti kiek sportiškiau, nors kaip bebūtų keista azartą šį kartą turėjome važiuoti kuo ekonomiškiau, mat automobilis rašo pažymį už ekologiją. Gavome stiprų septynetą. Nežinau ką tai reiškia, bet esu patenkintas.

Kelionės įvertinimas.

Kelionės įvertinimas.

Kad ir koks Pulsar’as bebūtų – jo vieta mieste. Visas užduotis, kurias jam davėme jis atliko puikiai, bet matyt pirmūnui mokytoja duoda sunkesnes užduotis nei vidutiniokui? Mieste jis buvo pirmūnas, važiuojant į ralį teko nusileisti keturis varomus turintiems kolegoms ir pabūti vidutinioko vietoje.

Artimiausias tikslas – ralis Estijoje. Vėl ilga kelionė ir vėl išbandymas ne tik lenktynininkams bei jų bolidams, bet ir mums bei mūsų automobiliui su kuriuo leisimės į kelionę.

Galerija: Nissan Pulsar

Foto: J. Lengvinas / 15 nuotraukų

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.