Atsinaujinęs 2017-ųjų Dakarui – dakartiming.eu

Atsinaujinęs 2017-ųjų Dakarui – dakartiming.eu 3 331 views — 6 years ago —
0
comments —   ,


Prieš kelias dienas atradau mokslinį tyrimą, kuriame rašoma apie tai, kad purve esančios nekenksmingos bakterijos Mycobacterium vaccae stimuliuoja mūsų smegenis ir jie išskiria hormoną serotoniną, kuris mažiną depresiją ir didina laimės džiaugsmą. Ką tai turi bendro su Dakaru? Turbūt mažai ką. Tik tiek, kad Dakaras jau, kaip ir krepšinis, Lietuviams tikrai pradėjo mažinti depresiją ir didinti laimės džiaugsmą juos bežiūrint.


Dakaro karštinė tai didžiulis jėgų, ištvermės ir pasiruošimo išbandymas visiems jo dalyviams. Verta paminėti kelis svarbius faktus apie pačias 2017 metų varžybas, kurioms startas duotas bus jau sausio 2-ają. Tą dieną starto liniją kirs net 491 dalyvis, juos “veš” 316 transporto priemonių (automobiliai, motociklai, keturračiai ir sunkvežimiai). Dalyviai susirinkę iš įvairiausių pasaulio kraštų, iš viso net 59 skirtingų tautybių. Per 13 odisėjos dienų, iš kurių viena bus skirta poilsiui, dalyviai turės įveikti 8823 kilometrus, kurie driekiasi per Paragvajų, Boliviją ir Argentiną. Pusę viso maratono greičio ruožų vyks aukščiau nei 3000 metrų aukštyje, kas išties labai užtikrintai meta iššūkį fizinei dalyvių ir jų komandų ištvermei. Ką jau kalbėti apie tai, kad greičio ruožai vyksta atviruose laukuose, kur važiavimo kryptį turi surasti pats, naudodamasis navigacine įranga.

Fotografas: E. Buiko

Trumpai tariant – Dakaras, išbandymas prieinamas ne kiekvienam. Todėl mes džiaugiames savo drąsiais vyrais išvykusiais ten atstovauti Lietuvos. O likę čia, Lietuvoje, norime Jums pristatyti iš tos meilės purvui, dulkėms ir Dakarui gimusį projektą – www.dakartiming.eu. Trečius metus šioje platformoje galima patogiai, šiltai ir “saugiai” nuo dulkių stebėti varžybų rezultatus, komentuoti bei skaityti svarbiausius ir karščiausius pranešimus apie įvykius Dakare.

2016 metų odisėjos metu sulaukėme beveik 400.000 fanų iš viso pasaulio besinaudojančių šia platforma. 2017-aisiais tikimės, kad lankytojų bus per milijoną (Dakaras yra antras pasaulyje pagal žiūrimumą auto sporto renginys. Pirmą vietą užima Formulė-1). Dėl tokio susidomėjimo ir pačio projekto svarbos šiemet jį smarkiai atnaujinome. Vienas iš pasikeitimų – išvaizda. Visi kiti pasikeitimai buvo atlikti “po kapotu”. Smarkiai atnaujinta techninė projekto pusė leis daug sklandžiau ir greičiau matyti kas vyksta anapus Atlanto. Šiemet šio projekto sėkmę įvertino ir juo patikėjo mūsų partneris Delfi, kuriame taip pat galėsite stėbėti rezultatus dėka šios platformos.

Jau pradėjus skaičiuoti dienas ir valandas likusias iki starto laikome špygas už savo tėvynainius, kurie išdidžiai taria Lietuvos vardą pasauliui. Ir tikėkimes, kad rezultatai bus kaip tos purvo bakterijos, kurios padės mums mažinti depresiją ir džiaugtis žiūrint į juos.

Fotografas: E. Buiko

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.