Dakaras 2015: Vyrai grįžo namo!

Dakaras 2015: Vyrai grįžo namo! 4 490 views — 7 years ago —
0
comments —   , , , ,


Dvi savaitės, kai kas vakarą seki naujienas per televiziją; dvi savaitės, kai vietoj pertraukėlių darbe jungiesi ir stebi rezultatus internete; dvi savaitės, kai Lietuva yra beprotiškai vieninga. Sakyčiau krepšinio čempionatas? Ne. Šios dvi savaitės - Dakaro ralis.

Dakaro proga – naujas mūsų projektas

Mūsų komanda Dakarą stebėjo skirtingai: programuotojas sau padarė rezultatų stebėjimo platformą kuria kasdien vis daugiau naudojosi ir ralio mylėtojai iš viso pasaulio; operatorius darbe dirbdavo tik pasidaręs pertraukas tarp rezultatų stebėjimo ir analizės. Negana to, jei operatorius į darbą ateidavo nemiegojęs – viskas aišku, trasoje greičiausiai Antanas “strigo”. Gerai nors tiek, kad visas naujienas galėdavau sužinoti iš jo. Na, o aš dar tik pažindinausi su viskuo, mokiausi stėbėti Dakarą. Tenka pripažinti – pirmi metai, kai be jo gyventi negalėjau. Po šitų dviejų emocijomis pripildytų savaičių nekantravome sutikti grįžtančių Lietuvos karžygių, su kuriais, atrodo, bendravome kasdien.

Antanas neleidžia miegoti

Antanas išliko ištikimas Dakaro tradicijoms – neleido išsimiegoti net ir raliui pasibaigus. Jo lėktuvas nusileido prieš pat dvyliktą valandą nakties. A. Juknevičius Dakaro maratone kaip dalyvis važiavo jau penktą kartą – jis tarp lietuvių yra labiausiai patyręs šių lenktynių specialistas. Aukščiausias jo pasiektas rezultatas – 25-ta vieta 2009-ais metais. Šiais metais Antanui ir jo komandai ramiai miegoti neleido kaprizinga technika. Visgi vyrai parvežė Lietuvai garbės medalius. Pažiūrėjęs tiesiai į jo akis supranti, kad viskas įmanoma. Vyrai kovojo kai turėjo teisę pasiduoti. Beje, Antanai, Jūs ne debilai. Jūs sveiko proto bepročiai. Laukiame kas slepiasi po naujuoju šūkiu “Full Attack”.

Galerija: A. Juknevičius su komanda grįžo namo

Foto: J. Lengvinas / 25 nuotraukos

B. Vanagas – naujas rekordininkas

Beno sutiktuvės kitą dieną buvo kiek ankstyvesnės – jo lėktuvas, nors kiek ir pavėlavęs, nusileido 15-ą valandą dienos. Benediktas tik įėjęs į salę atsiprašė už vėlavimą ir sakė, kad “lėktuvas vėlavo todėl, kad mums neleido jo pilotuoti”. O ir Jurgis Kairys laukė komandos “ant žemės”. Visi geriausi pilotai tądien atostogavo, normalu, kad ir lėktuvai vėluoja.
Vyrų akyse buvo persipynę nuovargis ir džiaugsmas. Patirta ir išgyventa tikrai daug. Benediktas net su sulaužyta ranka sugebėjo pasiekti ketvirtą vietą, vos šimtąja sekunde atsiliekant nuo trečiosios, vienuoliktajame greičio ruože. Šiemet Lietuvos rekordą Dakare pagerino Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas finišuodami 24-i bendroje įskaitoje. Turime didelę padėką išreikšti Benediktui ir už tai, kad įdėjo didelį indėlį į Dakaro populiarumą Lietuvoje.

Galerija: B. Vanago komandos sutiktuvės

Foto: J. Lengvinas / 17 nuotraukų

Pabaiga, iki naujo sezono

Dakaro finišas lyg kokio gero serialo paskutinė serija. Po podiumo lieka tuštuma. Gerai, kad neilgam. Bus kitas sezonas. Bus kitas Dakaras. O ir laukti tik metus. Tikiuosi, kad kitais metais Lietuva bus atstovaujama ne tik automobilių, bet ir motociklų. Mes irgi laisvalaikiu “endurinam”, Gintautai – grįžk į trasą! Mes laukiam Tavęs.

Neabejoju, kad tai ką mes skaitome internete ir matome per televiziją perteikia tik mažą dalį viso Dakaro. Juk į 30 minučių Dakaro ralio apžvalgos transliaciją sunku sutalpinti ten esančias emocijas, vargus, nesekmes ir džiaugsmus. Kad ir koks Dakaras beprotiškai sunkus, Benediktas šiais metais padarė dar daugiau. Jis ne tik įveikė savo Dakarą, jis padėjo daugeliui atrasti savuosius. Dabar ir aš kasdien atsikėlęs ruošiuosi į savo Dakarą. Ir dar: žiūrėdamas į vyrus supratau, kad tikslo reikia siekti nepaisant visų sunkumų. Finišuoti reikia su medaliu ant krūtinės, šypsena veide ir iškelta galva, nepaisant to, kad akys išduoda nesuvokiamą nuovargį.

Dakar dabar man reiškia nebe miestą Senegale. Dakaras dabar bendrinis žodis. Apie šį ralį aš dar daug nežinau, bet tikiuosi, kad vieną dieną teks ir man su juo susipažinti “akis į akį”. O dabar, kaip Benas sakė,- “Dakaras baigės, prasideda Dakaras!”.

P.S.: Už “DakarTiming” projekto viešinimą dėkojame klubui N40, portalui 98.lt, Estijos Dakaro komandai, LASF, EBFoto ir visiems, kurie siuntė savo pastabas, idėjas, dalinosi nuoroda socialiniuose tinkluose. Ačiū Jums!

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.