Dakar 2017: trečia diena. Pirmieji technikos atsikalbinėjimai.

Dakar 2017: trečia diena. Pirmieji technikos atsikalbinėjimai. 1 810 views — 5 years ago —
0
comments —   


Vakar diena buvo labai įtempta. Tiek stebint Dakarą iš sniegu apsidengusios Lietuvos, tiek dalyviams ten, vietoje, didžiuliame karštyje. Vakarykštis greičio ruožas besitęsęs 275 kilometrus pažėrė rimtų išbandymų tiek technikai, tiek patiems dalyviams. Trasa buvo pilna purvo, tad grįžusių į finišą automobilių buvo neįmanoma atpažinti. Tiesa, purvas dengė ne tik išorę, bet ir daugelį vidiniu mazgų, tai ir buvo viena iš gedimų priežasčių.

Benedikto Vanago bolidas, pasak jo per vakar vykusią tiesioginę transliaciją iš bivuako, kartais palepindavo savo keleivius neveikiančiu oro kondicionieriumi: “su kondicionieriumi karšta, be jo dar blogiau”. Bet Dakaras jau toks ir čia tik nedidelis kėblumas palyginus su tuo, ką teko patirti kitiems lietuvių ekipažams. Antanas Juknevičius nuo dvidešimto greičio ruožo kilometro važiavo tik trečia, ketvirta ir penkta pavaromis. Tad neturėjo galimybės pasiekti maksimalaus greičio ten, kur būtų buvę galima tai padaryti, nes trasa buvo sudaryta iš keletos didelių tiesiųjų. Žinoma, būtų turėję bėdos jei būtų reikėję sustoti ir vėl pajudėti iš vietos. Daryti tai be pirmų dviejų pavarų tokiose kelio sąlygose tikrai nelengva. Na ir nepaisant šių stambesnių ar smulkesnių gedimų, abu ekipažai su Toyotomis parodė tikrai puikius rezultatus. Benediktas su Sebastianu parodė 18-ą, o Antanas su Dariumi 23-ią rezultatus.

Gerokai didesnius gedimus patyrė Vaidoto ir Sauliaus skraidinama bitutė. Stebint rezultatus visi nerimavo, kai šio ekipažo tarpinių stotelių laikai vis neatsinaujindavo. Tuomet komanda pranešė, jog susidūrė su elektros gedimu greičio ruože ir laukia mechanikų pagalbos. Panašu, kad prie šių automobilio pokštų prisidėjo ir purvas esantis trasoje. Generatorius buvo lyg molinė puodynę – visas aplipęs. Vienaip ar kitaip bitė finišą pasiekė ir po bemiegės mechanikų nakties žada važiuoti toliau. Trasos įveikimo laikas pusdevintos valandos. Vyrai dėkoja palaikantiems juos ir juda toliau link savo tikslo.

Šiandieninis (01-04) greičio ruožas – dar didesnis išbandymas kurio, turbūt, prisibijo visi dalyviai. Startuodami “normaliame” aukštyje ekipažai turės gan greitai užkilti į beveik 5000 metrų virš jūros lygio. Tai ne tik didžiulis išbandymas technikai, kuriai praretėjęs oras atima didelę dalį arklio galiu, bet iššūkis ir žmonėms. Aklimatizacijai laiko neturėsiantys organizmai į šį aukščio pokytį gali sureaguoti įvairiai – skaudanti galva, silpnumas, reakcijos sulėtėjimas… visi dalykai, kurių mažiausiai norisi valdant sportinį automobilį lenktyniu rėžimu. Ir dar bekelėję. Kiek įmanoma šiuos padarinius komandos bando sumažinti jau kelias dienas prieš vartodami įvairius medikamentus, kai kurie pratinosi dar prieš Dakarą miegodami specialiose, kalnų oro tankį imituojančiose, palapinėse.

Image from dakar.com

Finišas – San Salvador de Jujuy mieste Argentinoje. Tai 1259 metrų virš jūros lygio aukštyje įsikūręs Argentinos miestas kuriame gyvena kiek daugiau nei 200.000 gyventojų. Tikimės, kad šiandien visi mūsų ekipažai šį miestą pasieks sveiki, greiti ir neišvengiamai purvini.

Rezultatus stebėkite www.dakartiming.eu

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.