Dakar 2017: Poilsis po maratono.

Dakar 2017: Poilsis po maratono. 2 042 views — 5 years ago —
0
comments —   


Jeigu pirma Dakaro savaitė buvo sunki, tai antroji turėjo būti pragariška. Bet antrosios savaitės pradžia daugiau sunkumų atnešė veitiniams gyventojams, tuo tarpu dalyviams leido gerokai atsipūsti (suprantu, kad žodis “atsipūsti” Dakare ir čia, namuose, turi visiškai kitokią prasmę, bet vis…). Taigi trumpai apie atsipūtimus ir susikaupimus.

Pirmadienį ir antradienį vykęs ralio maratonas žadėjo itin įtemptą savaitės pradžią. Lenktynininkai turėjo svyruoti ant ribos tarp greičio ir atsargumo, mat mechanikų pagalba laukė tik antradienio vakarą. Beje, pirmadienio greičio ruožas dėl liūčių buvo sutrumpintas. Tuo metu visų lietuvių akys su nerimu stebėjo Antano pilotuojamą Toyotą ir su lyg kiekvienu rezultato atnaujinimu turėjo tik daugiau dėl ko džiaugtis. Galų gale rezultatai džiuginantys: pirmą dieną sėkmingai pasiektas finišas, antrą dieną – taip pat. 21 vieta greičio ruože. Antanas komentavo, kad rezultatas pasiektas dėka puikaus komandinio darbo. Šturmanas labai gerai sudiktavo trasą, nepasiklydo, ir tai leido palaikyti saugų, bet tuo pačiu ir greitą tempą.

Fotografas: G. Kropis

Šiandien turėjo vykti itin sudėtingas greičio ruožas, kurį organizatoriai vadina decider’iu (sprendžiančiuoju), bet, deja… regioną užklupusios didžiulės liūtys ne tik užliejo kelius, bet ir pridarė didžiulių sunkumų vietiniams gyventojams. Tad Dakaro organizatoriai nusprendė atšaukti greičio ruožą, nes trasa nebuvo įmanoma pravažiuoti. Šiandieninis greičio ruožas būtų buvęs ypatingas ir tuo, kad lyderiai būtų startavę vienu metu, tad niekas nebūtų turėjęs paliktų provėžų, ir taip šiandienos kova būtų buvusi kiek įmanoma lygi visam greičiausiujų būriui. Būtų.

Fotografas: G. Kropis

Rytojaus (01-12) greičio ruožas turėtų tęstis 449 kilometrus, aukščio pikas sieks daugiau nei 3000 metrų. Pasak organizatorių ši diena turėtų būti grubus testas vairuotojų rankoms, pečiams ir kojoms. Navigacijos klaidos čia taip pat gali būti labai skaudžios. Greičio ruožas turėtų baigtis San Juan mieste. Turėtų tęstis, turėtų baigtis, bet… Dakaro organizatoriai vėl tampo mūsų nervus kas kelias minutes pasikeičiančiais perspėjimais apie atšauktą arba pakoreguotą greičio ruožą. Laukiame rytojaus ir tikimės, kad greičio ruožas bus įdomus ir sėkmingas.

Rezultatus stebime kaip visada: www.dakartiming.eu

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.