Dakar 2017: ketvirta diena. Dakaras kirto per sparnus.

Dakar 2017: ketvirta diena. Dakaras kirto per sparnus. 2 183 views — 5 years ago —
0
comments —   


Šiandien Lietuvos darbuotojų našumas pirmoje dienos pusėje buvo sumažėjęs iki nulinio. Visi, turėdami vilties, laukė gerų žinių iš Dakaro, nes per vakarykščius įvykius ir nežinomybes miegoti Lietuva ėjo su nerimu širdyje. Dalis to nerimo gavo progą išsisklaidyti ir pavirsti į džiugesį, bet deja tik dalis.


Vakarykštis greičio ruožas buvo itin sunkus ar net lemiamas daugeliui sportininkų. Prieš kalbant apie lietuvius verta paminėti, kad Dakaras vakar kirto į paširdžius ir elitui – į finišą sugrįžęs bolidu su trim likusiais ratais Nasser’as Al-Attiyah šiandien paskelbė nebetęsiantis šiųmetinės Odisėjos. Gedimais vakarykštė diena apdalijo daugelį. Ir du iš trijų lietuvių ekipažų čia švarūs taip pat neišsisuko.

Fotografas: E. Buiko

Pirmiausia internete Benedikto Vanago komanda paskelbė, jog automobilis sustojo 30 km nuo greičio ruožo pradžios, buvo įtariamas sankabos išminamojo guolio gedimas. Greičio ruožo metu technikai neturėjo galimybės privažiuoti, tad dėl gedimo ir jo eliminavimo teko konsultuotis telefonu. Ekipažas sulaukė pagalbos ir iš pro šalį važiuojančių konkurentų, bet galų gale visą darba visgi turėjo atlikti patys. Gedimo prognozė pasitvirtino, Benediktui su Sebastianu teko nuiminėti greičių dėžę ir keisti sugedusią dalį. Remonto vidury laukų metu Dakaras komandą palepino vietiniu oro sąlygų kokteiliu – dienos pradžioje buvusį karštį pakeitė stiprus vėjas ir lietus. Taip gamta pati padiktavo sceną dramatiškai filmo pabaigai, nes būtent šis gedimas ir dėl oro smarkiai pasikeitusi trasos danga, dėl kurios komandai teko grįžti į bivaką bendro naudojimo keliais, privertė komandą priimti sprendimą nebetęsti Dakaro. Gaila, bet automobilių sporte tai neišvengiama, o kaip Benediktas sako – Dakaras niekada nesibaigia.

Fotografas: A. Laucius

„Tos ilgos valandos trasoje visada yra ne pats maloniausias dalykas. Bet svarbiausia – mes čia, pasiekėme etapo finišą ir žinome, kad tęsime varžybas“, – per didžiulį nuovargį optimizmo neprarandantis Vaidotas Žala kalba šiandien. Nors ryte niekas, net komanda kartu esanti Argentinoje, nežinojo ko tikėtis iš labai ilgai greičio ruožuose užsibuvusio ekipažo. Kaip žinia dieną prieš tai bitutei taip pat teko nelengvas išbandymas ir pirmieji gedimai. Pasirodo, vakarykščius gedimus išprovokavo molis, užsilikęs iš anksčiau: „Prieš tai buvusios dienos trasų purvo, kuris buvo „užtinkavęs“ visas įmanomas automobilio ertmes, matyt, prilindo ir ten, kur nereikia. Iš pradžių variklio sūkių jutiklis ėmėm streikuoti, o dėl jo kompiuteris ėmė koreguoti variklio darbą. Teko lįsti po automobiliu, buvo neramu, tačiau tą problemą išsprendėme ir į startą spėjome“ – sakė Saulius Jurgelėnas. Ekipažas pasakoja, kad grįžtant į bivuaką dėl nuovargio ir aukščio jau vaidenosi. Grįžtant vyrai susikeitė vietomis ir Saulius vairuodamas serpantinais pasidavė savisaugos instinktui ir sustojo nusnūsti penkioms minutėms. “Supratau, kad ir mano baterijos baigia išsekti, nusprendžiau 5 minutes nusnūsti. Pabudau po pusantros valandos – šiaip be žadintuvo neatsibundu, bet kažkoks vidinis balsas pažadino ir mes pajudėjome į finišą“. Šiandien BEE Dakar komanda vėl starte. Dėl rezultato komanda nebesiplėšys, tad žada aplenkti Bolivijos smėlio kopas (už tai reglamentas numato 12 valandų baudos), bet kiek įmanoma užtikrintai važiuoti į finišą.

Fotografas: A. Laucius

Sėkmingiausia diena vakar buvo Antano Juknevičiaus ekipažui. “Sėkminga” jokiu būdu negalima maišyti su žodžiu “lengva” – trasa visiems vienoda ir visiems vienodai sudėtinga. Trasos pradžioje laukė atviras plotas su daug fesh fesh, stačių skardžių, akmenų ir augmenijos. Pirmasis iššūkis – susigaudyti ir rasti kelią tokiame chaose. Pasak Antano, automobiliai pasimetę važinėjo į visas puses. Vieni įklimpę, kiti keičia ratus, treti ieško kelio. Visa tai patirti teko ir mūsiškių ekipažui. Nepakankamai išleidę oro iš padangų ir patekę į klampų smelį vyrai turėjo griebtis kastuvų. Išsikasus trasoje pasitiko akmenys – teko keistis ratą. Na, o toliau, sekėsi puikiai. Finišas pasiektas ir pasiektas su pagirtinu rezultatu – 20-a vieta.

Fotografas: G. Kropis

Šiandien (01-05) trasa ne ką lengvesnė – Dakaras persikelia į Boliviją, kuri dalyvius pasitiks su savo bekele ir kopomis. Ir visi šie ingredientai pagardinti trijų su puse kilometrų aukščiu. Po 416 greičio ruožų kilometrų (išviso šiandien nuvažiuoti teks 521 kilometrą) dalyviai apsistos Tupiza mieste Bolivijoje, kuriame gyvena vos 25.000 gyventojų. Miestas įsikūręs 2850-ies metrų aukštyje, tad net grįžus į finišą lenktynininkams labai nepalengvės. Tiesa, Boliviją kankina sausros, tad organizatoriai prašo kiek įmanoma taupyti vandenį. Laukia ne tik sunki diena, bet ir nakvynė.

Rezultatai – www.dakartiming.eu

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.