Dakar 2017: ilgai (ne)lauktas finišas!

Dakar 2017: ilgai (ne)lauktas finišas! 3 214 views — 5 years ago —
0
comments —   


Finišo tiesioji, šachmatinė vėliava ir Dakaras baigtas! Dvi savaites varvinom akis į ekranus, mintimis gyvenom Pietų Amerikoje ir tikėjomės sulaukti savų finiše. Sulaukėmė. Ir sulaukę galime aukštai iškelti galvas ir didžiuotis, kad mūsų vėliava gali išdidžiai plėvesuoti ir Dakare!

Šiandieninis, paskutinis greičio ruožas nebuvo sudėtingas, tęsėsi vos 64 kilometrus. Tuos kilometrus paskanino šiek tiek purvo ir vandens, nors tas prieskonis labiau dėl žiūrovų akies. Tiesa, be greičio ruožo dalyviams reikėjo įveikti beveik 800 kilometrų iki Buenos Airių, kur ir vyks Dakaro podiumas.

Fotografas: G. Kropis

Į Dakaro nugalėtojų TOP trejetuką suvažiavo vien Peugeot automobiliai. Jau tryliktą Dakaro nugalėtojo titulą į savo namus parsiveš Ponu Dakaru (Mr. Dakar) pramintas S. Peterhanselis. Antroje vietoje, nors ir laimėjęs paskutinį etapą, liko nenuginčyjamas klasikinio ralio meistras Sebastianas Loebas, kuris lyderiui pralošė kiek didesniu nei penkių minučių skirtumu. Ant trečios vietos nugalėtojo pakylos lips C. Despres, nuo Mr. Dakar atsilikęs kiek daugiau nei puse valandos.

Fotografas: G. Kropis

Na, o didžiausias džiaugsmas Lietuvai iš Dakaro – Antano Juknevičiaus ir jo komandos puikus rezultatas. Paskutinį greičio ruožą baigę 22-oje pozicijoje finalinėje lentelėje vyrai išlaikė 21-ają vietą. Nuo pirmos vietos ekipažas atsiliko 10 valandų. Tokia pozicija absoliučioje įskaitoje – visų laikų Baltijos šalių rekordas Dakare. Šiemet Antanas su Dariumi laikė pavyzdingą tempą viso Dakaro metu ir su lyg kiekviena diena užtikrintai spaudė akseleratorių vis stipriau. Tiesa, priešpaskutinio greičio ruožo metu vyram teko sustoti dėl lūžusios vairo traukės. Tai jiems kainavo 20 minučių. Visų laimei CRAFT Bearings komanda buvo pakankamai toli atsiplėšusi nuo už jų važiuojančio ekipažo ir šis smulkus gedimas įtakos rezultatui neturėjo.

Fotografas: G. Kropis

Finišui atėjus ir susumavus rezultatus darosi ir smagu ir liūdna. Smagu, nes rezultatai džiugina. Vyrai šiemet dar kartą parodė, kad Lietuviai kovoja iki paskutinio lašo. Vaidotas su Sauliumi ir Benedikto ekipažas nors ir baigė savo Dakarus gerokai anksčiau, bet savo kovotojų dvasią ir užsispyrimą mums parodė labai aiškiai. Matėme ir girdėjome apie tai, kaip miegui porą dienų komanda davė išeiginę ir neskaičiuodami savo nuvoargio darė absoliučiai viską, kad varžybos jiems vyktų toliau. Yra kaip yra, bet šių vyrų pastangas, manau, mes galime užskaityti kaip dar vieną didžiulę pergalę. Na ir liūdna todėl, kad sunkiausios pasaulyje lenktynės eina atostogų ir grįš tik kitais metais. Mes jų lauksime, o iki tol dar yra daug ką nuveikti.

Dakaro rezultatus galite matyti www.dakartiming.eu

Fotografas: A. Laucius

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.