Dakar 2017: Ilga savaitė praėjo. Prasidėjo dar ilgesnė.

Dakar 2017: Ilga savaitė praėjo. Prasidėjo dar ilgesnė. 2 782 views — 5 years ago —
0
comments —   


Nespėjus atslūgti fejerverkų ir šampano burbuliukams po Naujųjų metų nakties didžioji dalis tautos suskubo stebėti mūsų vyrų išvykusių į Dakarą. Ir taip nuo televizorių, kompiuterių ir išmaniųjų ekranų nekeliam akių jau antra savaitė. Prieš prasidedant Dakarui lyginau jį su krepšiniu - sergam visi, palaikom visi, pykstam ir džiaugiames taip pat visi kartu, bet po savaitės atradau vieną didžiulį skirtumą: krepšinis nervus tampo keturis kėlinius. Na, jei labai rimtai nusiteikęs patampyt - dar ir pratęsimas. Tada ant nervų dar po bokalą ir miegot eini jau aiškiai žinodamas rezultatą. Bet su Dakaru viskas kitaip.


Šis Dakaras savo pirmają savaitę negailėjo mūsų nervų. Vos tik įsibegėjus odisėjai visa Lietuva gavo gerą šoką. Benedikto ir Sebastiano “juodasis vanagas” (Black Hawk) sustojo dėl sankabos gedimo. Ekipažui teko vidury lauko nusiiminėti pavarų dėžę ir susiremontuoti automobilį patiems. Tai jiems pavyko, bet gamta iškrėtė išdaigų ir, deja, viską susumavus kitą dieną komandai teko priimti sprendimą, kad čia Dakaras ir baigiasi.

Fotografas: E. Buiko

Neatsigavus po šio įvykio jau kitą dieną sulaukėme gerų žinių, po kurių sekė dar vienas šokas. Geros žinios buvo tos, kad bitutės ekipažas, Vaidotas su Sauliumi, lekia link starto linijos ir tuoj tęs Dakarą (dieną prieš jų automobilis taip pat susidūrė su rimtomis bėdomis ir komanda į bivuaką grįžo gerokai vėliau nei turėjo). Bet… bitės skrydis čia pat ir pasibaigė. Komandos žinutė tuo momentu buvo trumpa: “Mes greičio ruože kalnuose. Atvažiavo ištempt. Variklis kaput.”. Liūdna, bet Dakaras yra… Dakaras. Nors šių vyrų Dakaras šiemet jau baigėsi, bet kiekviena diena ten buvo ne kiekvienam įveikiamas išbandymas. Išbandymai kuriuos patiria komandos mums sunkiai suvokiami. Ir negana viso to, beproto didelis darbas turėjo būti atliktas dar gerokai prieš prasidedant Dakarui. Vyrai, lenkiam galvas prieš Jus.

Fotografas: A. Laucius

Savaitgalį komandos dėl atšaukto šeštadieninio greičio ruožo turėjo net dvi laisvas dienas, per kurias galėjo pailsėti ir pasiruošti automobilius ateinančiai savaitei. Dėl nesibaigiančių liūčių sutrumpintas ir šiandieninis greičio ruožas. Dėl to ekipažai turbūt tik džiūgauja, nes šiandieninis ir rytojaus greičio ruožai išskirtiniai tuom, kad naktį automobilių negalės liesti komandos mechanikai. Visus iškilusius gedimus ekipažai turės tvarkyti patys tik su tuo ką turės su savimi. Reiškia galimas ne tik žinių, bet ir elementarių priemonių trūkumas. Beje, šiandien Dakaro trasa apsisuka ir iš La Paz’o, aukščiausiai pasaulyje įsikūrusios sostinės, sukasi Argentinos kryptimi. Dienos finišas – Uyuni.

Fotografas: G. Kropis

Taigi, prasidėjus antrai savaitei Antanas su Dariumi likę vieninteliai Lietuvos atstovai vis dar lekiantys Dakaro trasomis. Tiesa, Lietuvą atstovauti jiems puikiai sekasi. Bolivijai šiltai pasitikus visus lenktynininkus lietuviai sulaukė ypatingo dėmesio. Antanas sakė, jog Bolivijos prezidentą trumpo pokalbio metu pasikvietė į svečius pas mus, į Lietuvą. Tikėkimės, kad Bolivijos ir Lietuvos vėliavų panašumas suteiks namų sienų efektą ir padės Antanui be didesnių problemų įveikti dar vieną kasdien metamą išbandymą.

Rezultatus stebime www.dakartiming.eu

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.