Dakar 2017: antra diena. Startinis išbandymas.

Dakar 2017: antra diena. Startinis išbandymas. 2 061 views — 6 years ago —
0
comments —   


Pirmadienį vyko pirmasis Dakaro greičio ruožas. Trumpiausias ir pasirodytų paprasčiausias, nors iš rezultatų matyti, kad žodis “paprastas” Dakare turi visai kitokią nei mums įprasta reikšmę. Vienas netikėčiausių įvykių buvo Nasser Al-Attiyah “liepsnojantis” finišas. Nasser sakė išlipęs iš automobilio: “paskutinius 10 kilometrų užuodžiau dūmus”. Iki bivuako jį trosu tempė komandos draugas Deviljersas.


Nasser’o nuotykis tik patvirtino Benedikto Vanago vakar pasakytus žodžius, jog “laimėti Dakaro pirmame greičio ruože neįmanoma, bet pralaimėti – taip”. Lietuviai startavo užtikrintai ir apie pralaimėjimą pirmame greičio ruože net negalvojo. Benedikto ir Sebastiano ekipažas pirmus 39 Dakaro kilometrus baigė 17-oje pozicijoje, Antano Juknevičiaus ekipažas į finišą atvyko su 29-tu laiku. Tiek Benedikto tiek Antano Toyotos važiavo puikiai ir, kaip Antanas sakė, apturėjo gerą raumenų apšilimą. Vaidoto ir Sauliaus bitutė turėjo kiek daugiau kančių pirmame greičio ruože – Vaidotas sakė jog šiek tiek prašovė su važiuoklės reguliavimu ir dviejose tramplinuose padarė “žvakę”, po antrojo net šiek tiek teko nuvažiuoti nuo kelio. Sėkmės ir profesionalumo dėka rimtesnių pasėkmių nebuvo – bitutė gavo savo pirmą kovos Dakare randą. Finišą linksmasis ekipažas pasiekė 41-oje pozicijoje.

Fotografas: E. Buiko

Šiandienos (01-03) greičio ruožas bus gerokai ilgesnis ir panašesnis į Dakarą, kuriam visi ruošėsi visus metus. Šiandien lenktynininkai turės įveikti 275 kilometrus (sunkvežimiai – 284km) greičio ruožo ir kiek daugiau nei 800km kelio iki bivuako. Startas Resistencia mieste, kelias drieksis per Chaco, Santiago del Estero ir Tucumán provincijas, o finišas – San Miguel de Tucumán mieste. Apie šį ruožą kalbama, kad net vietiniai, kurie galvoja pažįstantys Argentiną, dar turėtų patirti “Chaco”! Kantrybė ir šalti nervai šitame, daug ralio mačiusiame regione, dalyviams bus neįkainojamos vertybės.

Dakaro rezultatai gyvai: www.dakartiming.eu

Leave a Comment:

Autorinės teisės

Būtina nurodyti rally-video.eu kaip šaltinį. Griežtai draudžiama paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu nenurodant šaltinio ir teksto autoriaus.